Alaska malamuudi iseloom

 

Malamuudid on elava iseloomuga ning tählepanelikud ümbritseva suhtes. Nad on intelligentsed, kuid sageli püüavad olla iseseisavad, sőltumatud. Seetőttu on soovitav, et uus omanik käiks koeraga vähemalt üldsőnakuulelikkuse algkursusel.

Malamuut on sőbralik, inimese hoolt ja tähelepanu ihkav koer. Isegi liiga sőbralik selleks, et olla hea koduvalvur. Kuigi välimuse poolest vőib teda mőneti hirmuäratavaks pidada. Vaatamata mőningasele välisele sarnasusele pole malamuudid huntidega, vähemalt lähedalt suguluses.

Malamuudid on suurepärased perekoerad, kes seltsivad kőigiga, ka lastega. Nad on suurepärased kuulajad, aga ka kaasarääkijad – seejuures mitte haukudes, vaid iseloomulikult ulgudes. Samuti vőivad nad ulguda mitmete helide, nt. sireenide peale. Üldiselt on see aga üks vaiksemaid tőuge. Ta häälitseb vaid siis, kui selleks on hea pőhjus. Kuna tegemist on tugeva ja suure koeraga, vőivad ka tema kutsikad olla koduse mööbli suhtes “destruktiivsed”.

Malamuudikutsika toomine koju, kus juba ees lemmikloom ootamas, pole probleemne – oma karja liikmetega harjub ta ära. Küll aga tuleks vältida kontakte vőőraste loomadega, kuna nendesse ei pruugi suhtumine nii tolerantne olla. Vőib öelda, et alaska malamuudil on huvitav – unikaalne iseloom oma vooruste ja pahedega, mis teeb temast isikupärase ja nauditava kaaslase.