Rattad

 

Kelgukoerte treenimiseks ning rakendispordis võistlemiseks kasutatakse nii veo-  ja tõukerattaid (DS1 ja DS2 skuutriklassides), kui ka jalgrattaid (DBM ja DBW jalgrattaklassides). Ratta külge kinnitatakse amortisaatoriga veoliin. Jalgrattaklassis võib kasutada ka veovööd ja veoliini kinnitamist selle külge.*

Treenimiseks kasutatakse enamasti veorattaid, mis on raskemad, maapinnast kõrgema ning laiema tallalauaga nagu näiteks Xplora scooter või Gravity scooter Mushing PRO.

Rakendispordis hinnatakse enam tõukerattaid, mis on kergemad ja madala tallalauaga nagu näiteks Kickbike Cross Max 20D. Cross Max puhul saab tallalaua kõrgust ise seadistada. Tallalaua madal asend võimaldab sõitjal ise aktiivselt jalaga hoogu andes kiirust hoida, ilma liigse koormuseta tugijalale.

 

Kickbike Cross Max 20D

Tõukeratas Cross Max on rakendisportlaste lemmik, sest tänu lukustatavale esiamordile, tugevale kergele raamile ja laiadele kergeveeremisega skinwall rehvidele saab selle tõukerattagasõita ühtviisi hästi nii kõvakattega teedel kui ka künklikul maastikul. Sõltuvalt tagaratta kinnitusest saab tallalauda reguleerida kas 13 cm või 10,5 cm kõrgusele, mis võimaldab sõitjal ise aktiivselt jalaga hoogu juurde anda. Tänu ketaspiduritele on võimalus ilmast olenemata omada suurtel kiirustel ratta üle head kontrolli.

 

Xplora scooter

Xplora on suhteliselt kerge ja vastupidav veoratas koera treenimiseks ning harrastustasemel rakendispordiga tegelemiseks.  Xplora kaalub 11,5 kg, tal on raami külge kinnitatav spetsiaalne kaar veoliini kinnitamiseks, mis vähendab veoliini ratta alla sattumise ohtu. Nii esi- kui tagarattal on ketaspidurid. Rattad saab kiirkinnituse abil hõlpsalt raamist eemaldada ning juhtraua asendit muuta, kui on tarvis veoratast transportida.

 

Pawtrekker Rufftrax

Pawtrekker Rufftrax on disainitud spetsiaalselt veorattaks, millel on veoliini kinnitamiseks esiratta kohal spetsiaalne kaar, mis vähendab veoliini ratta alla sattumise ohtu. Esirattal on ketaspidur, tagarattal V-pidur. Sobib sõitmiseks nii maastikul kui kõvakattega teedel.

 

Gravity Scooter Mushing PRO

Mushing PRO on tugeva konstruktsiooniga, suhteliselt raske, laia tallalauaga maastikuratas, mis sobib hästi ka raskemale inimesele. Veoliini ratta külge kinnitamiseks tuleb kasutada vastavat adapterit. Nii esi- kui tagarattal on ketaspidurid. Tootja lubab selle ratta puhul kasutada koerarakendis kuni 5 koera.

* IFSS Race Rules