Alaska malamuudi hooldus

 

Alaska malamuut on pärit arktilisest kliimast, kuid adopteerub hästi ka paljude teiste kliimadega. Oluline on jälgida, et koeral oleks őues koht, kuhu varjuda sademete ja ka päikese eest. Värske vesi olgu alati saadaval. Koer kes ei saa piisavalt liikuda-mängida leiab alternatiivseid meetodeid aja sisustamiseks (esemete närimine).

Malamuudid on väga seltsivad ning naudivad tähelepanu oma pereliikmete poolt. Ka laste suhtes on nad väga hoolivad, kuid lastele tuleb seletada kuidas nad peaksid loomaga käituma. Malamuut kasvab oma esimesel eluaastal väga kiiresti. Omanik vőib suurekasvulise koera puhul unustada, et luud ja liigesed on noorel lemmikul siiski őrnad ning vastuvőtlikud traumadele.

Tihe ja pisut rasvane kasukas püsib tavaoludes üsna puhas. Pole haruldane näha ise ennast puhastavat malamuuti, kui see on kusagil kasuka ära määrinud. Karv vahetub malamuudil 2 korda aastas. Kraasiga saame lahtised karvad kergesti maha kammitud. Sage pesemine pole vajalik, piisab karva puhastamisest, mida vőiks teha korra nädalas eemaldamaks mustuse ning lahtised karvad, lisaks stimuleerime sellega endogeensete rasvade produktsiooni. Samuti tuleb koera uurida parasiitide vői nahalöövete suhtes. Puhastada tuleb ka kőrvad ja lőigata vajadusel küüned. Kui koera on väiksest peale regulaarselt harjatud-puhastatud, naudib ta kindalasti seda protseduuri!