Alaska malamuudi välimus

 

Alaska malamuudi karvkate on kahekordne, koosnedes tihedast ja pehmest aluskaravast ning jämeda-koelisemast pikemast pealiskarvast. Olles piisavalt tihe, peab aluskarv kinni koera kehalt aurava soojuse täites nii justkui “sooja pesu” funktsiooni. Pealiskarv kaitseb omakorda aluskarva esmaste ilmastikuolude eest nagu vihm, lumi vm, olles nii üleriiete eest. Aluskarv toestab pealiskarva nii, et viimane jätab koheva turris mulje. Pealmine karv ei ole pikk, mőnedes kehapiirkondades aga siiski pikem kui mujal: kaelapiirkonnas ülesandega pakkuda näole maksimaalset kaitset. Mőistes pőhimőteliselt taolise karvkatte ehitust on arusaadav miks ei paku küll paks pikk ja kohev kuid ühekordne kasukas kunagi piisavat kaitset ekstreemseste ilmastikuolude eest. Värvus pole kaugeltki nii oluline kui tekstuur.

AMCA (Alaskan Malamute Club of America) poolt on heaks kiidetud üsna lai valik erinevaid värvikombinatsioone (vt.tőustandard). Enamlevinuiks on halli ja valge ning musta ja valge kombinatsioon, mis aga ei tähenda, et punased vői üleni valged oleksid haruldased vői soovimatud. Ühevärvilisena on lubatud ainsana valge värvus. Ülejäänud toonide puhul on nőutavad valge kőhujoon, jalad, rind ning näo maski märgid.

Isase malamuudi ideaalne turjakőrgus on 63 cm ning kaal 38 kg, emasel vastavalt 58 cm ja 34 kg. Pole aga haruldane näha ideaalist väiksemaid vői suuremaid isendeid. Mőőtudest rääkides tuleb silmas pidada eesmärke, millistel seda tőugu on aretatud. Liialt suur koer vajab suhteliselt palju toitu, väike aga ei suuda piisvalt koormat vedada.

Alaska malamuut on tugeva kehaehitusega, laia ja sügava rinnakorviga, suure kondiga ning laia peaga. Eeltoodu aga harmoneerub proportsionaalselt ülejäänud koeraga. Luud peavad olema suhteliselt jämedad, kuid mitte sedavőrd, et loom tunduks kohmakas. Sama on peaga, mis on küll lai, kuid ei tundu seejuures raskena ega anna koerale kohmakat, robustset välimust. Laia kolba ning koonuga harmoneeruvad tugevad lőualuud. Malamuudi kőrvad on suhteliselt väikesed vőrreldes tema peaga. Jäsemed on mőőduka pikkusega-liiga pikad oleksid vastuvőtlikud külmetusele. Mandlikujulised silmad on pruuni värvust. Üldmulje jääb kui tugeva kehaehitusega, jőulisest, kuid efektiivselt funktsioneeruvast, kompaktsest ning füüsiliselt balanseeritud koerast. Selle tőu puhul on tőesti imetlusväärne, kuidas füüsis kombineerub kauni välimusega.