Kelgud

 

Koerarakendiga sõitmiseks sobivate kelkude valik on äärmiselt lai, alates algupärastest kelkudest kuni kaasaegsete, ülikergete võistluskelkudeni. Kelkude valmistamiseks kasutatava materjali valik on samuti väga erinev alates klassikalisest puitmaterjalist, lõpetades väga kergete alumiiniumsulamite ning erinevate plastmaterjalidega. Enamasti kasutatakse nelja põhitüüpi kelke ja nende kasutuseesmärgist tulenevaid mitmekesiseid modifikatsioone:

> tõukekelk
> klassikaline kelk
> tobbogan-tüüpi kelk
> võistluskelk
 

Tõukekelk

Harrastustasemel 1-2 koeraga rakendisõiduks sobib väga hästi tõukekelk. Kaasaegne Kickspark tõukekelk on väga kerge ning hõlpsasti transporditav. Juhtraua kõrgust saab reguleerida ning erineva laiusega lumejalaseid vahetada. Kickspark tõukekelgu kasutusvõimalusest rakendisõidus saab lähemalt lugeda postitusest “Kickspark Max tõukekelk ja kelgukoerad” ning Kickspark’i lehelt.
 

Klassikaline kelk

Klassikaline koerakelk sarnaneb kõige rohkem algupärastele kelkudele, mis olid valmistatud puidust. Sõltuvalt puuliigist ja puitmaterjali kvaliteedist ning kelgu konstruktsioonist võib klassikaline kelk olla küllaltki kerge ja kiire, kuid enamasti pole see klassikalist tüüpi kelkude prioriteet. Seetõttu hinnatakse klassikalist kelku pigem tema algupära meenutava välimuse tõttu ning kasutatakse valdavalt harrastus- ning matkakelguna.
 

Tobbogan-tüüpi kelk

Tobbogan-tüüpi kelgu iseloomulikuks tunnuseks on lame, enamasti jalastele kinnituv kelgupõhi. Harvem kasutatakse kõrgendatud põhjaga tobbogani. Seda tüüpi kelku kasutatakse eeskätt transportkelguna.
 

Võistluskelk

Kaasaegsed võistluskelgud on väga kerged ning ülimalt hea juhitavusega ka suurtel kiirustel. Enamasti on nendel kelkudel vahetatavad jalased, milliseid on võimalik valida vastavalt lumetemperatuurile. Parema libisemise saavutamiseks on võimalik selliseid jalaseid vastavalt töödelda.
 
Võistluskelkudele on kohustuslik:*
> pidur 2-koera klassis
> pidur ja lumeankur 4-koera klassis
> pidur, pidurdusmatt, 1 lumeankur ja kelgukott (pind vähemalt 40×50 cm) 6- ja enama koera klassis
 
* IFSS Race Rules